Kluczowy turniej - igrzyska w piłce nożnej

Kluczowy turniej - igrzyska w piłce nożnej

Zawody w Katarze nadchodzą dużymi krokami, a przeważająca grupa facetów z ekscytacją odlicza następne doby. W internecie występuje bardzo dużo deklaracji odnośnie tego, jaka reprezentacja zwycięży sportowe igrzyska, a która ma na to znikome możliwości. Przytyków co do różnorodnych piłkarzy również nie braknie. Czy unikalne wydarzenie da kibicom wyraziste emocje?

Wyjątkowość wydarzenia

Teraźniejsze mistrzostwa świata będą ponadprzeciętnie zjawiskowe, pomimo ogromnej ilości mistrzostw świata, które już miały miejsce. Po raz pierwszy w historii, mecze pomiędzy drużynami przeniosą się na obszarze Bliskiego Wschodu, a także pierwszy raz w kraju wierzenia islamskiego. Pora kalendarzowego roku również jest nietypowa, bo wydarzenie odbędzie się w okresie jesieni. Jest to zarazem ostatni mundial, gdzie przystępować będą wyłącznie 32 reprezentacje, ponieważ na kolejnym tego typu turnieju, liczba reprezentacji powiększona zostanie do 48 reprezentacji zakwalifikowanych.

Jadowite komentarze piłkarskiej publiki

Najbliższe mistrzostwa świata są w większym stopniu dyskusyjne od swych wcześniejszych wersji. Pojawiają się przekonania, że wybór terytorium, w którym mecze piłkarskie mają się odbyć, zawierał tło korupcyjne. Nic dziwnego zatem, że w środowisku piłkarskim widać gołym okiem duże poirytowanie. Dookoła mistrzostw świata w koło błąkało się widmo skandali, natomiast czara goryczy przelała się, gdy na dzienne światło wyszło, iż podczas budowy boisk i całego zaplecza, zmarła spora liczba osób, z powodu brakujących zabezpieczeń. To jednakże nie zatrzymało gigantycznej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji akredytacji tego ważnego turnieju dla islamskiego państwa, jakim jest Katar.

Który zespół podniesie w górę złoty puchar?

Mimo wielkiej antypatii aniżeli uznania w stosunku do gospodarza mistrzostw, i tak miliony osób angażują się w cały proces, stawiając na przeróżne zespoły do wygrania całego turnieju. Najczęściej wybieranymi ulubieńcami publiczności do wygrania mistrzostw są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zestawu tych drużyn dodaje się również przedstawicieli drużyny z Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na mistrza świata musimy poczekać aż do połowy grudnia.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy